kontroluj cukrzycę z nami
A A A

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
glukagon
 GlucaGen 1 mg HypoKit to środek który, zawiera jednorazową dawkę biosyntetycznego ludzkiego glukagonu (0,001 g) w postaci płynnej. Wraz z lekiem zestaw wyposażony jest w  jednorazową strzykawkę z rozpuszczalnikiem oraz instrukcję użycia. Należy do leków ratujących życie, który powinien być zawsze pod ręką osoby z cukrzycą. Szczególnie z cukrzycą typu 1.
Zestaw (zastrzyk ratujący) może być bez trudu przechowany w pracy, w szkole (najlepiej u pielegniarki i nauczyciela wf), w podręcznej torebce, podróżnej walizce i tornistrze szkolnym. GlucaGen® 1mg HypoKit należy przechowywać w temperaturze pokojowej, a  ewentualny zapas w lodówce. Jest lekiem refundowanym, jego cena na receptę to 3,20 zł bez refundacji 64,35 zł
 
Działanie:
 
GlucaGen 1 mg Hypokit powoduje uwolnienie glukozy (glukagon) magazynowanej w wątrobie w sytuacji ciężkiej hipoglikemii. W krótkim czasie podwyższa osobie chorej na cukrzycę jej poziom we krwi. Działa skutecznie zarówno po podaniu dożylnym, jak i domięśniowym lub podskórnym. Najlepiej podawać w udo. Dzieciom o masie ciała poniżej 25 kg zaleca się jednorazowo 0,0005 g (połowa zawartości strzykawki). Leczenie powinno być uzupełnione doustnym podaniem węglowodanów prostych w postaci płynnej np glukoza, cukier. W tym celu należy rozpuścić w/w składniki w wodzie, ponieważ osoba w trakcie epizodu ciężkiej hipoglikemii może mieć problem z przełykaniem produktów stałych. Specjalnie przygotowano mieszczącą się w portfelu kartkę pierwszej pomocy, która może mieć ogromne znaczenie w stanach hipoglikemii dla osób które będą ratować.
Odpowiedzialna osoba z cukrzycą powinna zawsze poinformować swoje otoczenie o zastrzyku, opisać działanie i poprosić o ewentualną pomoc w hipoglikemii.

 

 

data-matched-content-rows-num="3" data-matched-content-columns-num="3"