501463913
info@glukoza.pl

miejsce na reklamę

gościmy

Odwiedza nas 225 gości oraz 0 użytkowników.

odwiedziny on-line

Odsłon artykułów:
2363756

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Eversense to obecnie najbardziej nowatorski system CGM, czyli ciągłego monitorowania stężenia glukozy. Pomiarów dokonuje co 5 minut za pomocą mikorosensora umieszczonego pod skórą. Dane przesyłane są w systemie ciągłym do aplikacji w smartfonie lub do komputera. Umożliwia to w dowolnej chwili i w dowolnym miejscu – bez ciągłego nakłuwania w celu pobrania próbek krwi – sprawdzić nie tylko jaki jest obecny stan, ale też to jak dieta, ćwiczenia, leki, czy inne czynniki mają aktualny wpływ na poziom glukozy.

Co więcej, niewielki transmiter umieszczony nieinwazyjnie na ramieniu generuje alarmy wibracyjne sygnalizujące możliwe zbliżanie się hiper- lub hipoglikemii zanim do nich dojdzie.

Dzięki systemowi zyskasz:

  • wygodę – wymiana sensora innych CGM raz na tydzień brzmi dobrze, ale co 90 dni znacznie lepiej… Wkrótce zaś nawet raz na pół roku!

  • Kontrolę – smukły i superlekki nadajnik noszony na ramieniu przesyła dane a dodatkowo generuje alarmy wibracyjne wyczuwalne na ramieniu; i możesz go zdjąć w każdej chwili!

  • pełną wiedzę o swoim poziomie cukru – prosta i czytelna aplikacja na smartfon umożliwia przeglądanie danych o stężeniu glukozy, jego zmianach oraz alarmuje o zbyt niskim lub zbyt wysokim stężeniu glukozy; poza tym dane mogą też być przesyłane do chmury!

Czym system Eversense różni się od innych systemów CGM?

Przede wszystkim jest Eversense jest znacznie wygodniejszy w użyciu, a także zapewnia większe bezpieczeństwo osobie z cukrzycą.

  • Mikrosensor, który działa do 90 dni i uwalnia od konieczności cotygodniowej wymiany.

Aktualnie używane systemy CGM wymagają wymiany sensora co tydzień / dwa lub nawet częściej

  • Nadajnik Eversense jedynie nakleja się na skórę. Można można go łatwo zdejmować i ładować. Generuje alarmy wibracyjne, nawet jeśli twój smartfon nie jest w pobliżu.

Aktualnie używane mają czujniki nieustannie przenikające tkankę skóry. Wymagają też oddzielnego odbiornika, do którego przesyłane są wszystkie dane, alarmy i powiadomienia.

  • Aplikacja zainstalowana na Twoim smartfonie umożliwia szybki dostęp do danych, bez konieczności noszenia dodatkowego urządzenia.

eversense 
Żródło: http://www.nowoczesnicukrzycy.pl/o-systemie-eversense-cgm/
WYŁĄCZNYM DYSTRYBUTOREM SYSTEMU EVERSENSE CGM W POLSCE JEST ROCHE CARE DIABETES POLSKA SP. Z O.O.

tu zrealizujesz wniosek NFZ on-line